Banki centralne tracą złoto. Czy ostatecznie kupią bitcoiny? Iran mówi tak!Iran kupuje bitcoiny

Po raz pierwszy od dziesięciu lat kilka banków centralnych na całym świecie zaczęło sprzedawać swoje złoto. Według raportu Bloomberga , kilka krajów produkujących złoto wykorzystało wysoką cenę aktywów, aby złagodzić skutki pandemii dla ich gospodarek krajowych.

W ciągu ostatnich kilku tygodni złoto osiągnęło niemal rekordową cenę, co skłoniło banki centralne do obniżenia ceny złota w celu zarządzania gospodarką

Ale porozmawiajmy o cyfrowym złocie, Bitcoin Era które przetrwało wiele wahań na rynku i okazało się, że jest zabezpieczeniem przed inflacją i kryzysem gospodarczym.

To prawda, że ​​banki centralne nie zawsze były przychylne kryptowalutom, zwłaszcza Bitcoinom. Jednak biorąc pod uwagę przypadki użycia i wartość kryptowaluty, może nie być zbyt daleko w przyszłości, zanim banki centralne kupią bitcoiny jako aktywa rezerwowe.

Iran przyjmuje Bitcoin

Mówi się, że zmiana jest jedyną stałą rzeczą na świecie, a to stwierdzenie zostało potwierdzone w tak wielu przypadkach. W ostatnim raporcie władze irańskie oficjalnie zadeklarowały, że Bitcoin będzie używany do transakcji międzynarodowych.

Ten ruch uczynił Iran pierwszym krajem na świecie, który używa Bitcoin jako środka wymiany. Bank centralny Iranu będzie kupował legalnie wydobywane bitcoiny od górników, aby sfinansować import z innych krajów.

Kryptowaluty były nielegalne w kraju do 2019 roku, kiedy wydano rozporządzenie. Chociaż Iran nie jest już bardzo surowy w stosunku do kryptowalut, nie jest też dla nich zbyt łagodny. Jednak z powodu sankcji USA wywieranych na gospodarkę Iranu, wykorzystanie dolara w handlu międzynarodowym staje się dla nich niemożliwe.

Dodatkowo od dwóch lat spada wartość waluty fiducjarnej. Rial irański pogorszył się wraz z kryzysem wywołanym pandemią COVID-19.

Legalizując wydobycie i wykorzystanie bitcoinów w tym kraju, Iran ominie sankcje USA, uczestnicząc w handlu międzynarodowym.

Iran to tylko jeden przypadek, w którym banki centralne zwróciły się ku Bitcoinowi w środku krajowego kryzysu gospodarczego. W miarę upływu czasu wiele innych banków centralnych na całym świecie zmienia swoje stanowisko w sprawie Bitcoin i ogólnie kryptowalut.

Niektórzy przeszli od jawnego potępienia Bitcoina do zmiany swoich przepisów, aby umożliwić korzystanie z kryptowalut. Na przykład Szwajcaria niedawno zmieniła swoje przepisy dotyczące kryptowalut, aby promować powszechną adopcję.

Ponieważ Iran jest liderem, całkiem możliwe, że w przyszłości więcej banków centralnych kupi Bitcoiny.