Analityk Bitcoin ostrzega, że cena może zanurzyć się poniżej 20.000 dolarów; Oto dlaczego

Koszt jednego Bitcoina może spaść poniżej rekordowego poziomu 20 000 dolarów w 2017 roku.

Oznacza to, że według pseudonimowego analityka, który określił niedźwiedzią perspektywę kryptokurrency na podstawie klasycznego wzoru głowy i ramion. Na początku środy BTC/USD pomalował cztery z pięciu kluczowych komponentów, które potwierdzają wspomniany wskaźnik odwrócenia. Zawierały one trzy szczyty, z których środkowy był większy od pozostałych, wsparty tzw. dekoltem.

„Jeśli spadniemy poniżej 30.000$, poprzednie wsparcie [dekolt] zamieni się w opór […] Moglibyśmy zrealizować cel cenowy wzoru H&S, który mógłby podnieść cenę poniżej poziomu 20.000$“, ostrzegał analityk.

Bitcoin H&S Pattern i jego obszar docelowy, podkreślony przez MM Crypto.

On-Chain Bitcoin Metrics Bearish

Stwierdzenia te pojawiły się po ostatnim wycofaniu się Bitcoina z obszaru oporu sesyjnego powyżej 36 000 USD. Cena spadła do 32.309 dolarów na giełdzie Bitcoinbase, ponieważ inwestorzy oceniali scenariusze zysków.

Było to widoczne w metrykach Bitcoin na łańcuchu. Ki-Young Ju, dyrektor generalny firmy analitycznej Blockchain CryptoQuant, potwierdził, że ostatnia korekta BTC/USD zbiegła się w czasie z dumpingiem górników. Tymczasem giełdy były świadkami mniejszej ilości depozytów stabilnych monet, a przepływ Bitcoinów do portfeli pozagiełdowych zwolnił w tym tygodniu.

„Możemy mieć drugi dumping“, powiedział Ju tuż przed tym, jak BTC/USD spadły do 32.000 dolarów.

Od wczoraj nic się nie zmieniło.

Górnicy sprzedają, nie ma znaczących wpływów #stablecoinów, nie ma odpływów #Coinbase, a 15k $BTC płynęło na giełdy od wczoraj.

Wzór Ramy czasowe

Główni inwestorzy i analitycy są zgodni co do tego, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że z krótkoterminowej formacji Head and Shoulder – trwającej od jednego dnia do trzech tygodni – wyłoni się znaczące odwrócenie ceny. W międzyczasie, długoterminowe wzorce aktywne przez co najmniej sześć miesięcy oznaczają powrót niedźwiedzi.

„Formacja Head & Shoulders może rozwijać się w praktycznie dowolnych ramach czasowych“ – stwierdzili analitycy Schwaba. „Większość inwestorów uważa jednak, że wzory, których tworzenie trwa dłużej, są bardziej znaczące i mają większe szanse na znaczące odwrócenie cen“.

Wolumen będzie prawdopodobnie odgrywał kluczową rolę w określaniu obecnej formacji Bitcoin’a w zakresie B&S. Awaria poniżej linii szyjki, której towarzyszy wzrost obrotów, najprawdopodobniej potwierdziłaby, że 20.000 USD jest celem negatywnym. Z drugiej strony, słabe wolumeny przy jakimkolwiek negatywnym załamaniu oznaczałyby odbicie w kierunku 35 000 USD.

W międzyczasie, analityk Jonny Moe widzi bycze odwrócenie, zauważając, że wzorzec H&S może okazać się wskaźnikiem Ascending Channel.
Bitcoin, kryptocurrency, BTCUSD, BTCUSDT

Perspektywa Bitcoin Ascending Triangle wraca do ceny 40.000 dolarów. Źródło: Jonny Moe

„Warto zauważyć, że nadal jesteśmy w tym bardziej lokalnym trendzie spadkowym“, wyjaśnił. „Chciałbym, aby ten trend spadkowy został przerwany, aby dodać trochę więcej pewności siebie.“